Україна, Київ, Петропавлівська Борщагівка вул. Озерна, 10
Пн-Вс: 10:00-19:00
Як позбутися від акне

Як позбутися від акне

Posted By: Администратор Published: 01.06.2021 Times Read: 252 Comments: 0

Зміст

1. Що таке акне?
2. Як з'являються висипання
3. Ознаки та види акне
4. Стадії вугрової хвороби
5. Основні причини акне
5.1 Екзогенні чинники
5.2 Ендогенні чинники
6. Основні принципи лікування акне і постакне
7. Медикаментозне лікування
8. Лікування в домашніх умовах
9. Препарати для домашнього догляду

Вугрова хвороба – це запальний процес шкіри, що вимагає комплексного лікування, застосування спеціальних засобів для щоденного догляду. Вибір терапії залежить від віку та наявності прихованих патологій в організмі. Сучасні методи дозволяють швидко позбутися від акне, повернути здоровий і доглянутий вигляд.


Що таке акне?

При скупченні великої кількості сального секрету гирло волосяного фолікула закривається щільною пробкою. У сприятливих умовах бактерії починають інтенсивно розмножуватися, провокуючи запалення всередині каналу. При відділенні гнійного вмісту на шкірі утворюються болючі прищі.
Акне - захворювання, більш відоме як вугри. Проблема зустрічається у 60% школярів і 40% молодих людей до 25 років. Після нормалізації гормонального фону інтенсивність проблеми поступово зменшується. Але у деяких пацієнтів почервоніння і висипання зберігаються до 35-40 років.
Вугрова хвороба має безліч проявів. Висип частіше покриває обличчя, захоплює груди та спину, приносить емоційний дискомфорт і переживання. У більшості випадків, прищі - відображення внутрішнього дисбалансу, прихованих захворювань, запальних осередків у організмі, тому вимагають комплексної діагностики та лікування під контролем дерматолога, терапевта, ендокринолога.


до і після акне

Як з'являються висипання?

Процес формування на шкірі болючих прищів має кілька стадій:

• У період гормонального збою, статевого дозрівання підлітків та перед менструацією активується виділення сального секрету. Змінюється структура шкірного жиру, який стає більш щільним, гірше видаляється при вмиванні звичайними засобами.
• На шкірі залишаються відлущені частки епідермісу, верхній шар потовщується (фолікулярний кератоз). Це перешкоджає нормальному відтоку вмісту сальних залоз, утворюються пробки.
• На обличчі постійно знаходяться Пропіоновокислі (пропіонові) бактерії (Propionibacterium acnes) - важлива частина умовно-патогенної мікрофлори. Велика кількість сального секрету створює сприятливі умови для їх росту і живлення, активізує процес безконтрольного розмноження.
• Бактерії провокують сильне запалення всередині фолікула, яке супроводжується набряком і пошкодженням м'яких тканин.

При недотриманні правил особистої гігієни, ігноруванні потреби зняття макіяжу перед сном на шкірі обличчя підвищується кількість пропіонових бактерій. Це одна з причин акне у жінок віком від 30 років.


види акне

Ознаки та види акне

Залежно від причини та тяжкості перебігу захворювання, на обличчі з'являються різні види висипань. Вони покривають Т-зону, де рясніше виділяється сальний секрет, розташовано більше сальних залоз, великих пір. Основна локалізація: підборіддя і лоб, крила носа. Рідше прищі виступають на більш сухому епідермісі щік і вилиць (скул).

За зовнішніми ознаками дерматологи виділяють кілька видів акне:

• Підшкірні вугри - мають характерний чорний або сірий колір. Утворюються з сального секрету, змішаного з відлущеними частинками шкіри, пилом, перекривають протоки та порушують кисневе харчування епідермісу.
• Чорні крапки або вугри відкритого типу - утворюються на поверхні при надлишку жиру, блокують виведення секрету, але не провокують запалення.
• Нодули - формуються під верхнім шаром шкіри, нагадують горбок. Болючі і щільні на дотик, супроводжуються скупченням гною.
• Папули - дрібні червоні висипання без виділення запального ексудату. Виступають групами переважно на лобі, можуть оточувати великі нодули, створюючи ефект почервоніння.
• Пустули - поширена форма прищів зі стрижнем з гнійного вмісту. Супроводжуються болем, місцевим підвищенням температури шкіри, невеликим набряком.
У підлітків спостерігаються одночасно різні види акне. Для людей старше 25 років характерні поодинокі нодули та чорні вугри, що виникають при неправильному догляді за шкірою.

Стадії вугрової хвороби


Позбутися від акне допомагають спеціальні препарати, вибір яких залежить від стадії і форми запального захворювання:
• Легка - характеризується появою рясного блиску в Т-зоні особи, формуванням великої кількості чорних комедонів.
• Середня - на шкірі виступає до 10-20 прищів різного типу і розміру. Лискучий блиск проявляється через годину після вмивання, погано маскується макіяжем.
• Помірна - на обличчі помітні численні почервоніння, висипання, розширені пори (не більше 20 пустул в різній стадії росту).
• Важка - утворюються великі гнійники, болючі пагорби і великі кісти, шкіра стає нерівною. Висип переходить на щоки, спостерігається на спині.

При сильних висипаннях і великій кількості кіст можуть збільшуватися лімфатичні вузли на шиї, виникає відчуття слабкості, болюче ковтання, інші симптоми інтоксикації.


стадії вугрової хвороби

Основні причини акне


Захворювання прямо пов'язане з активністю пропіонових бактерій. Вони входять в умовно-патогенну мікрофлору людини, постійно присутні на шкірі. Здоровий імунітет пригнічує їх ріст, контролює активність. При падінні захисних сил спостерігається різке зростання хворобливих висипань.
Причини утворення акне умовно ділять на екзогенні та ендогенні. Класифікація дозволяє дерматолога правильно визначити провокуючі фактори, скорегувати лікування, підібрати препарати для домашнього догляду.

Ендогенні фактори

Більшість пацієнтів зі скаргою на сильні висипання вимагають додаткової консультації лікаря-ендокринолога, гінеколога або андролога. Причиною стають приховані порушення гормонального фону:

• В період гормональної перебудови у підлітків в кров надходить велика кількість чоловічих гормонів. Андрогени провокують активність сальних залоз, виділення секрету, стають причиною себорейного дерматиту.
• Коливання гормонального фону в різні періоди менструального циклу у жінок. Проблема характерна для 60% жінок до 35 років, провокує папули на підборідді та крилах носа.
• Хвороби ендокринної системи у людей старше 30 років можуть проявлятися у вигляді висипів на шкірі. При пухлинах надниркових залоз, яєчників, полікістозі змінюється склад сального секрету, підвищується кількість чорних вугрів.

• Патології кишківника, дисбактеріоз, гастрити, коліт. Перераховані захворювання на 50% підвищують ймовірність почервоніння і висипу на шкірі обличчя. Проблема пов'язана з ослабленою мікрофлорою, нестачею вітамінів, заліза і сірки, які надходять в організм з їжею. Такі прищі довше загоюються та частіше дають сильне запалення.
• Стресові ситуації призводять до високого рівня гормону кортизолу в крові. Змінюється робота ендокринної системи, погіршується стан шкіри та волосся, імунітет не стримує розвиток патогенної мікрофлори.

Кількість висипань збільшується при загостренні основної хвороби, тому лікування акне починається з обстеження репродуктивної та травної системи, щитоподібної залози.

Екзогенні фактори


Нерідко до появи висипу призводить неправильний догляд, використання косметичних препаратів з комедогенним ефектом. Деякі компоненти косметичних засобів блокують відтік сального секрету, підсилюють лущення верхнього шару шкіри: вазелін, натуральна кукурудзяна, соєва та мигдальна олія, лаурилсульфат натрію. Спроба приховати акне макіяжем погіршує ситуацію, створює умови для розмноження бактерій.

Підвищують ризик загострення:

• сильна спека, посилене потовиділення, високий рівень вологості;
• робота в забруднених умовах;
• контакт з побутовою і промисловою хімією;
• зайва вага;
• носіння головного убору, що подразнює шкіру на лобі;
• побічна дія деяких лікарських препаратів;
• щоденне використання скрабів, матуючих серветок, надмірне очищення шкіри обличчя.

Проблема загострюється при перельоті до спекотних країн, захопленні засмагою або солярієм. Висипання посилюються при спробі самостійно видавлювати прищі у домашніх умовах.

Основні принципи лікування акне і постакне

Висипання вимагає попередньої діагностики у лікаря-дерматолога. Необхідно виключити прояви харчової та сезонної алергії, підшкірний демодекоз. Стандартні косметичні засоби та народні методи можуть призвести загострення запального процесу.

При самолікуванні підвищується ризик рубцювання шкіри після видавлювання прищів постакне. Епідерміс покривається неестетичними шрамами та заглибленнями, залишаються розширені пори. Дефекти складно замаскувати під макіяжем, тому потрібні дорогі процедури: шліфування, хімічний пілінг.


лікування акне

Медикаментозне лікування

При обранні методу лікування дерматолог оцінює стан шкіри, наявність гострого або хронічного запалення, відкритих або таких, що не загоюються ран. Залежно від інтенсивності процесу фахівець підбирає такі препарати:

• Відлущуючи склади для м'якого видалення ороговілого шару. Кератолітікі відкривають заткнені пори, очищають від сальних пробок, знижують інтенсивність запалення.
• Ретиноїди для зменшення кількості комедонів. Нормалізують виділення, усувають гіперкератоз, стимулюють природну регенерацію після видалення прищів.
• Антибіотики у вигляді мазей для обробки запалених ділянок знижують активність бактерій, очищають фолікули. Ефективні при загостренні хвороби, використовуються при помірній та тяжкій формі акне.
• Гормональні препарати для корекції рівня андрогенів.

В умовах косметологічного кабінету рекомендується курс фототерапії. На запалену шкіру впливають випромінюванням певного спектра. Після процедури поліпшується стан епідермісу, прискорюється загоєння, нормалізується робота залоз. Не менш ефективна лазеротерапія, застосування рідкого азоту.

Лікування в домашніх умовах

При появі вугрів важливо правильно очищати шкіру. Засоби можуть містити гіпоалергенні компоненти, натуральні масла, сірку, цинк і залізо, насичують шкіру мікроелементами. Основні правила лікування:

• не вмиватися гарячою водою;
• не видаляти прищі самостійно, регулярно відвідувати косметолога для професійного чищення;
• частіше міняти постільну білизну, рушник;
• очищати пензлі та інше приладдя для нанесення макіяжу.

Необхідно скоригувати раціон: зменшити вживання солодощів, здоби, шоколаду. Рекомендується включати в меню більше овочевих страв, відмовитися від гострих спецій, соусів і фаст-фуду. Зменшувати запалення і поліпшувати стан шкіри обличчя допомагають продукти, збагачені цинком і залізом: гречана крупа, яловичина, сир і субпродукти, вівсяна каша.

Засоби для догляду за шкірою при акне

При комплексному лікуванні хороші результати дає косметика на натуральній основі. Спеціальна серія від Sensatia Botanicals представляє крем-догляд при загостренні та постакне, гелі та сироватки для домашнього використання. Природні компоненти діють м'яко, знімають подразнення і почервоніння.

У складі препаратів від Sensatia Botanicals присутні: деревне вугілля, масло лимона і чайного дерева, вітамін С, екстракт розмарину.
Переваги натуральної косметики:

• стимулює очищення шкіри від висипань і чорних крапок;
• заспокоює подразнений епідерміс;
• відкриває і звужує пори;
• запобігає розвитку постакне;
• освітлює, надає свіжість і здоровий блиск.

Натуральні компоненти не провокують алергію і звикання. Препарати не містять антибіотики, синтетичні барвники та ароматизатори, не викликають звикання. Засоби доповнюють щоденне очищення шкіри, підсилюють ефективність медикаментозного лікування і дієти.
Існує безліч методів, як позбутися від акне в домашніх умовах. Основу лікування становить якісна косметика для очищення і догляду, натуральні препарати. При регулярному застосуванні шкіра очищається протягом 1-2 місяців, знижується ризик рецидиву хвороби.

засоби проти акне

Comments

Write Comment

капча