Україна, Київ, Петропавлівська Борщагівка вул. Озерна, 10
Пн-Вс: 10:00-19:00
Органічна і хімічна косметика

Органічна і хімічна косметика

Posted By: Администратор Published: 04.03.2021 Times Read: 214 Comments: 0

На сучасному ринку є два види принципово різних косметичних продуктів - органічний і хімічний. У їх складі присутні активні і допоміжні компоненти. Велику частину займає вода. Це нерідко є єдиною подібністю між хімічною та органічною косметикою. Синтетична продукція часом нічого природного крім води не містить.

 

Відмінності в складі

Склад органічної косметики наближається до 100% натурального. Він може включати такі природні компоненти:

• рослинні олії;

• натуральна рожева вода;

• віск;

•ефірні олії;

• рослинні екстракти;

• органічні кислоти;

• фосфоліпіди.

Походження активних інгредієнтів, які використовуються при виробництві органічних засобів, природне. Необхідні речовини не створюють штучно, а беруть з навколишньої природи. В якості консервантів виробники застосовують ефірні олії. Загусниками виступають фруктові пектини, натуральні водорості.

Хімічна косметика містить штучні ароматизатори і вітаміни, які не мають нічого спільного з природними джерелами. Багато виробників включають до складу продукції поліетилен, барвники, силікони, парафін. В якості загусників використовуються похідні акрилової кислоти, які нерідко викликають небезпечні алергічні реакції. Також синтетичні засоби містять продукти нафтохімічної промисловості, які мають токсичний вплив на шкіру.

Органічна косметика і біохімічні процеси

Натуральна косметика органічного типу виробляється на основі таких самих молекул які присутні і в природі і в людському організмі. Їх отримують шляхом певних біохімічних реакцій, що виникають в клітинах рослин. Саме тому органічна косметична продукція сприймається організмом як щось природне, не викликає ніяких несподіваних реакцій з боку імунної системи.

Поступаючи всередину клітин, молекули органічної косметики починають брати участь в обмінних процесах, заповнюють брак певних компонентів, стимулюють активність структур, що відповідають за метаболізм, регенерацію, підтримання молодості, еластичності тканин.

Синтетичну косметику виробляють з молекул, які найчастіше відсутні в природі. Така продукція сприймається організмом людини як чужорідна, може викликати непередбачувані наслідки, аж до аутоімунних реакцій і злоякісного переродження.

Тестування косметики

Всі косметичні засоби в Україні тестуються на тваринах, в тому числі органічна продукція, але її досліджують invitro - поза живим організмом. Це, мабуть, істотний недолік в тому числі натуральної косметики, який відноситься до етичної сторони, але все одно викликає багато запитань.

Продукція, яка тестується без участі тварин, має знак «зайчика» на упаковці, який говорить про те, що товар етичний. 

Органічні засоби тестуються поза живим організмом.

Хімічна косметика перевіряється на тваринах, які в результаті численних досліджень гинуть.

Фахівці проводять тести, в тому числі на слизових оболонках. Для цього використовують кроликів-альбіносів. З їх допомогою проводять тест Драйза, який дозволяє оцінити реакцію слизової очей на певну речовину. В око тварини розпилюють досліджуваний компонент і дивляться на реакцію організму. Кролик при цьому не може рухатися, його голову фіксують.

Тест на подразнення передбачає нанесення косметичного продукту на поріз, який роблять на тілі тварини. Подібні дослідження не тільки неетичні, а й жорстокі. Крім того, багато тестів дають недостовірну інформацію, особливо при вивченні синтетичної косметики. Її багаторічне застосування може негативно позначитися на здоров'ї не відразу, а через десятки років.

Органічна косметика Sensatia Botanicals не просто натуральна, а й етична, не несе в собі енергетику змучених живих істот, має сертифікацію Halal. Це говорить про те, що продукцію виробляють на основі натуральних компонентів, які отримують в спеціальних умовах і під контролем фахівців. Сертифікат отримують за участю незалежного Міжнародного центру стандартизації та сертифікації Халяль.

Косметика Sensatia Botanicals створюється без тестування на тваринах. У складі косметичних засобів присутні тільки активні рослинні компоненти.Comments

Write Comment

капча